flowers

Всесвітній метеорологічний день

flowers
  • 30.03.2024

У 1960 році Всесвітня метеорологічна організація оголосила 23 березня Всесвітнім метеорологічним днем. Відзначення Всесвітнього метеорологічного дня є нагодою привернути увагу органів державної влади, широкої громадськості до такої важливої проблеми, як вплив погоди, клімату, водних ресурсів на забезпечення збалансованого розвитку країни, необхідності зміцнення науково-технічного потенціалу вітчизняної гідрометеорологічної служби, діяльність якої значною мірою сприяє економічному та соціальному розвитку суспільства.

 

Щороку вибирають нове гасло для цього дня, яке покликане допомогти людям зрозуміти значення метеорологічної служби. Цьогоріч Всесвітній метеорологічний день проходить під гаслом «На передньому краї боротьби зі зміною клімату».

 

Гідрометеорологічна служба України, що є членом-засновником ВМО з 1948 року, являє собою багатофункціональну розгалужену систему, що організаційно оформилася ще в 1921 році. Вона здійснює комплекс гідрометеорологічних спостережень і прогнозування, вивчення змін клімату, спостереження за забрудненням навколишнього природного середовища на базовій мережі.

 

Протягом березня на кафедрі метеорології та кліматології проведено заходи з нагоди відзначення Всесвітнього метеорологічного дня. В заходах приймали участь викладачі і студенти кураторських груп кафедри ГМ-23, МКА-21, МКА-20, МЗМ-23, а також група МВМ-23 КВП. Зустрічі проводилися в змішаному форматі.

 

Наші спікери Шевченко Дарина, Подолюк Дар’я, Яковлева Яна розповіли про історію виникнення Всесвітнього метеорологічного дня; про Всесвітню метеорологічну організацію: її основні напрями і принципи діяльності; про гідрометеорологічну службу України, яка бере участь у виконанні зобов’язань країн з міжнародного обміну оперативними даними і в роботах у рамках практично всіх програм ВМО.

 









 

Музика Тетяна і Дунська Яна ознайомили учасників заходів з комплексом спостережень на станціях гідрометеорологічної мережі в окремих областях країни і особливостями роботи метеорологів під час повномасштабної війни в Україні.

 











 

Організатори зустрічей – завідувач кафедри, доцент Прокоф’єв О.М., доцент Галич Є.А., доцент Недострелова Л.В.

 

Дякуємо всім колегам і студентам за участь у заходах!