Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

• 21.11.2023

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». У світі постійно відбуваються війни, напади, дискримінація, приниження. Але коли насильство чиниться поруч із нами ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу в рамках цієї акції активізують свої зусилля заради однієї спільної мети – збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

Протидія насильству в закладі освіти – безперервна діяльність, яка вимагає від усіх учасників освітнього процесу чіткого дотримання прийнятих правил поведінки, виконання посадових обов’язків й упровадження політики щодо профілактики насильства. Відповідно до статті 26 Закону України «Про освіту» у закладі освіти має бути організовано безпечне освітнє середовище, вільне від насильства та булінгу (цькування).

Саме темі протидії булінгу було присвячено виховний захід, проведений на кафедрі економіки природокористування 16.11.23р., в якому прийняли участь викладачі кафедри та студенти груп МЕД-22, МЕД-23, Е-22, Ем-22, СТ-20е. В рамках заходу студентка гр. МЕД-22 Маковецька А. розповіла присутнім про соціально-психологічні аспекти булінгу, основні його види, поширеність та наслідки, а також ознайомила всіх із культовою екранізацією японського коміксу «Форма голосу», що висвітлює тему булінгу.

Дякуємо всім учасникам заходу!