Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «Науки про Землю (гідрометеорологія)»

• 30.03.2024

В 2023-2024 н.р. в Одеському державному екологічному університеті було проведено другий тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Протягом декількох місяців конкурсною комісією відбиралися кращі роботи в галузі гідрометеорології з провідних вищих навчальних закладів України. Двадцять одна наукова робота була рекомендована для захисту на науково-практичній конференції, а їх авторів було запрошено на підсумкову конференцію.

Протягом 21-22 березня 2024 року в Одеському державному екологічному університеті було проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію з підведення підсумків другого туру Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт зі спеціальності “Науки про Землю (гідрометеорологія)” в гібридному форматі за участі 21 студента з 10 ЗВО України: Державний університет “Житомирська політехніка”, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Луцький національний технічний університет, Національний університет «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка, Одеський державний екологічний університет, Одеська національна академія харчових технологій, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова, Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

Наукові роботи, представлені студентами, охоплюють всі сучасні напрямки розвитку гідрометеорології такі як агрометеорологія, кліматологія, метеорологія, гідрологія, океанологія, атмосферна геофізика, а також широкий спектр питань, що хвилюють не тільки вчених, але і всіх людей. Це питання, що стосуються змін клімату, забезпеченості людства водними ресурсами, застосування альтернативних джерел енергії, раціонального природокористування тощо.

22 березня 2021 р. Комісією було підведено підсумки Конкурсу студентських наукових робіт в галузі «науки про Землю (гідрометеорологія)» і оголошено переможців конкурсу.

За результатами науково-практичної конференції з підведення підсумків

Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

зі спеціальності «Науки про Землю (гідрометеорологія)»

призові місця посіли:

перше місце

магістр Одеського державного екологічного університету

Селегєєв Арсеній Сергійович

з роботою

«Студентоцентричний погляд на структуру освітніх програм та тематику наукових досліджень з гідрології (на прикладі вишів України)»

друге місце

магістр Одеського державного екологічного університету

Шевченко Олексій Павлович

з роботою

«Гідрометеорологічні умови формування весняного водопілля 2022-2023р. в басейні р.Десна та довгостроковий прогноз його максимальних витрат води»

магістр Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

Ющенко Василь Юрійович

з роботою

«Сучасні бази даних гідрологічної інформації про річки та їх басейни»

третє місце

магістр Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Рибчинська Валерія Олексіївна

з роботою

«Проєкції хвиль тепла у північних областях України до кінця 21-го століття»

cтудентка Луцького національного технічного університету

Гусар Олександра Назарівна

з роботою

«Аналіз динаміки хмарності в межах Волинської області України у 2010 – 2021 рр.»

студентка Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна

Грекова Єлизавета Дмитрівна

з роботою

«Урожайність сільськогосподарських культур і кліматичні зміни на території Дніпропетровської області»

Щиро дякуємо всім учасникам за їх доповіді та приємну компанію, а організаторам за пророблену роботу.

Сподіваємось на продовження плідного співробітництва!