Викладачі та студенти ОДЕКУ проходять тренінг з моніторингу якості води за Програмою TWINNING в Університеті Стерлінга, Велика Британія

• 17.08.2023

Протягом двох тижнів з 5 по 19 серпня 2023 р. представники ОДЕКУ беруть участь у 2-й Літній школі з обміну досвідом на базі Університету Стерлінга, Шотландія (Велика Британія), в рамках проекту «Capacity Building in Earth observation for national water quality assessment (CORNELIA)» Програми TWINNING, який спрямований на покращення моніторингу якості води в Україні.

Координатором організації тренінгу є проф. Ендрю Тайлер. До делегації ОДЕКУ входять проф. В.А. Овчарук, директор навчально-наукового гідрометеорологічного інституту, проф. М.А. Берлінський, завідувач кафедри океанології та морського природокористування, проф. А.В. Чугай, в.о. декана природоохоронного факультету, О.В. Вольвач, доцент кафедри агрометеорології та агроекології, М.В. Гопцій, ст. викладач кафедри гідрології суші, К.Д. Гусєва, с.н.с. НДЧ, ст. інспектор відділу міжнародних зв’язків, А.О. Докус, ст. викладач кафедри гідрології суші, Н.О. Приходько, аспірантка, науковий співробітник НДЧ, А.О. Маковецька, магістрантка, технік НДЧ, А.В. Приложенко, магістрантка, технік НДЧ, та Н.В. Чеботарьова, студентка 4-го р.н.

Тренінг передбачає лекції та практичні заняття під керівництвом фахівців з Університету Стерлінга, які є ведуть передові дослідження з дистанційного моніторингу якості води за допомогою супутників, а також проведення польових досліджень на озері Лох-Ломонд і роботу в лабораторіях. Команда ОДЕКУ ознайомилася з веб-інструментами для обробки даних супутникових спостережень, виконала відбір проб озерної води, їх хроматографічний і спектрофотометричний аналіз у спеціалізованих лабораторіях. На наступному етапі запланований семінар із написання наукових статей щодо впливу руйнування греблі Каховської ГЕС на водне середовище та оцінки якості води в Придунайських озерах.

10 серпня пройшла зустріч з проф. Невілом Вайлі, заступником ректора з інтернаціоналізації, з яким обговорювалися питання міжнародного співробітництва.

Візит українських науковців був висвітлений 15 серпня 2023 р. шотландським телебаченням у вечірньому випуску новин каналу ITV 1 www.itv.com/watch/tv-guide, на офіційному веб-сайті Університету Стерлінга http://stir.ac.uk/news/2023/august-2023-news/ukrainian-academics-draw-on-university-of-stirlings-water-quality-expertise-for-joint-research-project/. В подальшому планується розміщення новин проекту на сторінці Університету Стерлінга в соцмережах Інстаграм та Твіттер.

Відділ міжнародних зв’язків.