Захід до Міжнародного дня студента та Дня гідрометслужби України

• 18.11.2023

Листопад – дуже важливий місяць для Науково-навчального гідрометеорологічного інституту, адже саме тоді ми святкуємо два важливих для нас свята – День студента та День гідрометслужби України.

Саме в День студента та напередодні Дня гідрометслужби України було проведено виховний захід, який було організовано заступником директора ННГМІ з виховної роботи Кічук Н.С. за підтримки директора НН ГМІ проф.Овчарук В.А, заступника директора НН ГМІ Прокоф’єва О.М.,кураторів та студентів. На захід було запрошено ректора ОДЕКУ, проф. Степаненка С.М., Єжову В. А. – синоптика у відділі метеорологічних прогнозів в ГМЦ ЧАМ, та Сич Н.Г., яка працює метеорологом у Вінницькому центрі гідрометеорології.

Захід розпочався з привітання студентів з їх професійним святом. Із привітанням виступили ректор ОДЕКУ проф. Степаненко С.М та директор НН ГМІ проф.Овчарук В.А.

А студентка ГМ-22 Чорна Тетяна розповіла про історію виникнення цього свята та традиції його святкування в інших країнах.

Захід продовжився привітанням із Днем гідрометеорологічної служби України, яке відзначається щороку 19 листопада. Адже переоцінити важливість роботи тих, хто передбачає погоду й попереджає про стихійні лиха, складно. Всі ми стикаємося з ними щодня, коли вирішуємо, чи брати парасольку, як одягнутися, на коли запланувати відпустку. А сільське господарство, авіаперельоти, будівництво та багато інших сфер без синоптиків узагалі як без рук.

І надалі студентка гр. МКА -21 Подолюк Дар’я розповіла про шлях становлення та розвитку гідрометеорологічної служби України.

Протягом свого функціонування гідрометеорологічній службі незалежної України вдалося виростити і зберегти головне своє багатство – високоосвічених професіоналів, відданих своїй справі ентузіастів, багато з яких мають державні нагороди, відомчі відзнаки. Саме висока кваліфікація, енергія і любов до своєї справи більш ніж 5 тисяч працівників усіх рівнів дає можливість державній гідрометеорологічній службі належним чином виконувати свої завдання.

Тому присутні з захопленням прослухали розповіді тих, чиє життя назавжди пов’язане зі гідрометеорологічною службою: Єжову В. А. – синоптика у відділі метеорологічних прогнозів в ГМЦ ЧАМ, та Сич Н.Г., яка працює метеорологом у Вінницькому центрі з гідрометеорології.

Повсякденна цілодобова робота метеорологів, гідрологів, синоптиків дає змогу завчасно вжити заходів для запобігання можливим збиткам від небезпечних явищ погоди, а особливо сьогодні, коли на території нашої держави відбуваються воєнні дії, їх допомога своєчасна та важлива.

Саме цьому напрямку приділив увагу в своїй доповіді студент гр. ГО-21 Пісарєв Юрій.

Але студенти Науково-навчального гідрометеорологічного інституту можуть працювати і працюють не тільки у гідрометслужбі, але й за іншими напрямками, і саме про це нагадав у своїй розповіді магістр групи МЗГ-22 Горковський О.

Закінчився захід щирими вітаннями всіх працівників гідрометслужби з їх професійним святом. і побажанням відмінних прогнозів не тільки в погоді, але і в особистому житті.

Нехай повіє вітер добрих змін, нехай будуть урагани тільки радощів і веселощів, нехай затяжним дощем проливається удача, нехай яскравими променями світить сонце любові!