Захід до Всесвітнього дня дій на захист клімату від кафедри метеорології та кліматології

• 25.10.2023

Колектив кафедри метеорології та кліматології ОДЕКУ від щирого серця вітає зі Всесвітнім днем дій на захист клімату (International Day of Climate Action) всіх кліматологів, гідрометеорологів та географів України!!!

24 жовтня весь Світ відзначає Міжнародний день дій на захист клімату, формат протесту прямої дії, ініційований екологами 2005 року у зв’язку з Глобальною кліматичною кампанією. Основна увага в цей день приділяється інформуванню людей про вплив людини на глобальне потепління. Крім того, цей день вимагає від обраних представників урядів виконати зобов’язання, встановлені Кіотським протоколом (це був міжнародний договір, який зобов’язував держави скоротити викиди парникових газів).

З нагоди цього свята на кафедрі метеорології та кліматології відбувся 25 жовтня 2023 р. захід під керівництвом зав. каф. Прокоф’єва О.М. та Недострелової Л.В. за участю:

– завідувачів випускових кафедр НН ГМІ – Прокоф’єва О.М., Овчарук В.А., Берлінського М.А., Вольвач О.В.

– викладачів випускових кафедр НН ГМІ – Боровської Г.О., Волошиної О.В., Гончарової Л.Д., Катеруши Г.П., Нажмудінової О.М., Недострелової Л.В., Семергей-Чумаченко А.Б., Хоменко І.А., Сліже М.О., Гопцій М.В., Кічук Н.С., Кущенко Л.В., Костюкевич Т.К., Жигайло О.Л., Данилова Н.В., Барсукова О.А., Толмачева А.В., Дерик О.В., Гаврилюк Р.В.

– студентів 3-4 курсів зі спеціальності 103 «Науки про Землю» та магістрів 1-2 років навчання.

Захід відкрився промовою зав.каф. Прокофьєва О.М. про актуальність питань збереження клімату, про причини кліматичних змін та внесок України у боротьбу з глобальними змінами.

Далі доктор географічних наук, професор Овчарук В.А. виступила з доповіддю «Оцінка можливого впливу змін клімату на водність річок згідно з даними глобального кліматичного моделювання» про актуальні проблеми оцінки величини стоку на річках у сучасну кліматичну епоху за висновками світової наукової спільноти та провідних науковців України (доктора географічних наук, професора Лободи Н.С., зав. кафедри гідроекології та водних досліджень ОДЕКУ), доктора географічних наук, професора Овчарук В.А. (директор НН гідрометеорологічний інститут ОДЕКУ, зав. кафедри гідрології суші ОДЕКУ), доктора географічних наук, старшого наукового співробітника Горбачової Л.О. (зав.відділом гідрологічних досліджень, Український гідрометеорологічний інститут).

Про етапи розвитку кліматології та її місце у сучасній науці, про майбутні сценарії розвитку кліматичної системи та її сучасний стан розповив ректор ОДЕКУ, д-р.фіз.-мат.наук, професор Степаненко С.М.

Наступні спікери доктор географічних наук, професор Берлінський М.А. та кандидат географічних наук Сліже М.О. виступили з цікавою доповіддю про вплив кліматичних змін на взаємодію океану та атмосфери і міжнародні наукові проекти, до виконання яких залучаються науковці ОДЕКУ.

Заключним виступом було інформативне повідомлення кандидата географічних наук, доцента Вольвач О.В. на тему «Вплив змін клімату на сільське господарство України» про актуальні задачі забезпечення глобальної Продовольчої Безпеки в умовах війни та змін клімату.

Також спікери закликали молодь активно залучатися до міжнародної наукової співпраці з питань збереження клімату та вдосконалювати знання англійської мови.

Дякуємо спікерам за пізнавальні доповіді, а учасникам за зацікавленість актуальними проблемами глобальних кліматичних змін! 💚

Щиро дякуємо нашим гостям, організаторам,

спікерам та всім учасникам заходу!!!

Чекаємо на нову зустріч!!!

👍👍👍❤️❤️❤️👌👌👌