flowers

Заходи до International Climate Day від кафедри метеорології та кліматології

flowers
  • 16.05.2023

Колектив кафедри метеорології та кліматології ОДЕКУ від щирого серця вітає зі Міжнародним днем клімату (International Climate Day) всіх кліматологів, гідрометеорологів та географів України!!!

15 травня весь Світ відзначає Міжнародний день клімату. Цей день не є офіційним святом, але він дуже важливий для кожного з нас. Збереження клімату – одна із глобальних проблем, які сьогодні стоять перед людством. Глобальне потепління, природні катаклізми, зміна погодних умов на планеті – все це веде до погіршення клімату Землі та негативно впливає на продовольчу, життєву та майнову безпеку людей, на стан природних ресурсів та збалансований розвиток держави.

З нагоди цього свята на кафедрі метеорології та кліматології відбувся 16 травня 2023 р. профорієнтаційний захід під керівництвом зав. каф. Прокоф’єва О.М. та відповідальної за профорієнтаційну роботу НН ГМІ ОДЕКУ Недострелової Л.В. за участю (63 особи):
– викладачів кафедри Боровської Г.О., Волошиної О.В., Гончарової Л.Д., Катеруши Г.П., Недострелової Л.В., Семергей-Чумаченко А.Б. та Хоменко І.А.,
– студентів 2-4 курсів зі спеціальності 103 «Науки про Землю» (групи ГМ-21, ГМ-21м, МКА-20, МКА-19) та магістрів (гр. МЗМ-22).
– викладачів та студентів ІІІ та IV курсів відокремлених підрозділів ОДЕКУ

 

 

Захід відкрився промовою зав.каф. Прокофьєва О.М. про актуальність питань збереження клімату, про причини кліматичних змін та внесок України у боротьбу з глобальними змінами.

 

Далі про етапи розвитку кліматології та її місце у сучасній науці, про майбутні сценарії розвитку кліматичної системи розповив ректор ОДЕКУ, д-р.фіз.-мат.наук, професор Степаненко С.М.

 

 

Наступна спікерка доцент Катеруша Г.П. виступила з цікавою доповіддю про становлення кліматології в Україні від перших нерегулярних метеорологічних спостережень у ХVIII ст. (Харків – 1738-1741 рр., м. Сновськ у Чернигівський області – 1769-1782 рр. та Київ 1770-1771 рр.) і дотепер. Про утворення Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського та Одеської обсерваторії, а також про дослідження клімату України починаючи з ХІХ століття. Особливу увагу присвятила лекторка внеску вчених України у Всесвітню кліматичну програму.

 

 

Заключним виступом було інформативне повідомлення доцента Хоменко І.А. про актуальні задачі Всесвітньої метеорологічної організації, про освітні програми ВМО та програми ВМО з підвищення кваліфікації (educational and training programs WMO), про різні освітні ресурси та міжнародні професійні організації та наукові конференції, про наукові та освітні міжнародні програми, у яких приймають участь науковці ОДЕКУ. Також спікерка закликала молодь активно залучатися до міжнародної наукової співпраці з питань збереження клімату та вдосконалювати знання англійської мови.

 

 

Дякуємо спікерам за пізнавальні доповіді, а учасникам за зацікавленість актуальними проблемами глобальних кліматичних змін!

 

Хочеться висловити щиру вдячність нашим колегам з відокремлених підрозділів за сприяння організації заходу 💚.

 

Щиро дякуємо нашим гостям, організаторам,

спікерам та всім учасникам заходу!!!

Чекаємо на нову зустріч!!!

👍👍👍❤️❤️❤️👌👌👌