flowers

Заходи до Всесвітнього дня метеоролога від кафедри метеорології та кліматології

flowers
  • 25.03.2023

Колектив кафедри метеорології та кліматології ОДЕКУ від щирого серця вітає зі Всесвітнім Метеорологічним Днем всіх метеорологів України!!!

 

З 21 по 24 березня 2023 року з нагоди Всесвітнього метеорологічного дня, який в 2023 році святкують під гаслом «Майбутнє погоди, клімату та води через покоління» (The future of weather, climate and water across generations), на кафедрі метеорології та кліматології відбулася низка профорієнтаційних заходів під керівництвом зав. каф. Прокоф’єва О.М., відповідальної за профорієнтаційну роботу кафедри Міщенко Н.М. та відповідальної за профорієнтаційну роботу НН ГМІ ОДЕКУ Недострелової Л.В. за участю:

 

– студентів 1 та 2 курсів зі спеціальності 103 «Науки про Землю» (групи ГМ-21, ГМ-21м, В-21, МКА-20, МКА-19).

– студентів ІІІ та IV курсів відокремлених підрозділів ОДЕКУ

  • Херсонського гідрометеорологічного фахового коледжу (http://hgmt.at.ua/),
  • Харківського природоохоронного фахового коледжу (http://gidromet.edu.kh.ua/)
  • Одеського коледжу комп’ютерних технологій (https://okkt.od.ua/)

Святкові заходи на кафедрі метеорології та кліматології розпочалися 21 березня 2023 року, коли напередодні Всесвітнього для метеорології, під керівництвом зав. каф. Прокоф’єва О.М. відбулася Zoom-конференція за участю студентів 1 та 2 курсів зі спеціальності 103 «Науки про Землю» (групи ГМ-21, ГМ-21м, В-21, МКА-20), викладачів кафедри Боровської Г.О., Гончарової Л.Д., Катеруши Г.П., Недострелової Л.В., Семергей-Чумаченко А.Б. та Хоменко І.А., а також гостей заходу – начальниці відділу метеорологічних прогнозів ГМЦ ЧАМ Тарнавської О.В., випускниці кафедри 2018 р., провідного синоптика відділу Бесклепської Ю.І., та випускниць 2020 року – синоптиків Султан Ю.С. та Антонюк Я.А.

 

Захід відкрився промовою зав.каф. Прокофьєва О.М. про НН ГМІ ОДЕКУ (http://gmi.odeku.edu.ua/), як випробувану часом «кузню кадрів» сучасних метеорологів та його вітанням на честь професійного свята. Далі про роботу відділу метеорологічних прогнозів у сучасних складних умовах розповили наші колеги з ГМЦ ЧАМ.

 

 

Наступний спікер доцент Недострелова Л.В. виступила з цікавою доповіддю про актуальні задачі Всесвітньої метеорологічної організації, про її досягнення за 150 років існування, нинішній прогрес та майбутній потенціал, а також актуальні виклики та шляхи розвитку.

 

Про перспективи та переваги майбутнього працевлаштування в системі УкрГМС для випускників кафедри, про можливі вакансії та специфіку роботи метеорологів у різних установах в Україні та ЄС, а також про успішні кар’єрні траєкторії випускників кафедри розповила доцент Семергей-Чумаченко А.Б.

 

 

Також 21 березня 2023 студентка четвертого року навчання групи МКА-19 Музика Тетяна провела пізнавальну бесіду про професію метеоролога і екскурсію на метеорологічної станції Звягель Житомирського обласного центру з гідрометеорології для учнів четвертого класу ліцею № 4 Звягельської міської ради. Тетяна познайомила школярів з приладами, встановленими на метеомайданчику, розповіла про спостереження за метеовеличинами, і разом із школярами виміряла температуру повітря в психрометричній будці. У школярів було дуже багато запитань, на які вони отримали професійні відповіді. Дякуємо Тетяні і колективу метеостанції за проведений ознайомчий захід! Висловлюємо щиру подяку адміністрації ліцею і класному керівникові за можливість долучити їхніх вихованців до лав метеорологічної спільноти країни!

 

 

22 березня 2023 року на кафедрі метеорології та кліматології відбувся профорієнтаційний захід під керівництвом зав. каф. Прокоф’єва О.М. для студентів групи ГМ-21. Молоді була показана дуже яскрава та цікава презентація про подорожі співробітників університету до Антарктиди 🏔❄️☃️ та діяльність української наукової станції «Вернадський», яка там розташована.

 

 

23 березня 2023 року на честь Всесвітнього для метеорології був проведений під керівництвом Недострелової Л.В. тематичний захід на тему «Парниковий ефект: причини і наслідки». Свої доповіді представили студенти групи ГМ-21 Катанов Олександр і Сриберко Анастасія. В ході заходу розглянуто питання складу атмосфери: складові атмосферного повітря, джерела забруднення атмосфери, парникові гази, глобальне потепління та його наслідки.

 

 

Дякуємо спікерам за пізнавальні і ґрунтовні доповіді і всім присутнім за участь і зацікавленість актуальними проблемами сьогодення у дослідженні глобального потепління!

 

Також під керівництвом Недострелової Л.В. 24 березня 2023 на кафедрі метеорології та кліматології проведено захід під гаслом «Студентська спільнота гідрометеорологічного інституту ОДЕКУ – майбутнє Всесвітньої метеорологічної організації».

 

Спікерами заходу були студенти групи МКА-19 Музика Тетяна і Дзінюк Діана. Основна увага приділялася Всесвітній метеорологічній організації: її історичне становлення, основні напрями діяльності, виклики сьогодення у роботі ВМО; історичний розвиток метеорології, студентський потенціал України в сучасних умовах. Доповіді були цікавими, просвітницькими і пізнавальними. Навчаємося і працюємо задля кращого майбутнього нашої країни і світу! Дякуємо усім учасникам заходу!

 

Заключний профорієнтаційний захід на честь Всесвітнього для метеорології відбувся на кафедрі метеорології та кліматології 24 березня 2023 року під керівництвом зав. каф. Прокоф’єва О.М. за участю викладачів кафедри Боровської Г.О., Волошиної О.В., Катеруши Г.П., Недострелової Л.В., Міщенко Н.М., Семергей-Чумаченко А.Б. та студентів відокремлених підрозділів ОДЕКУ:

 

– Херсонського гідрометеорологічного фахового коледжу (http://hgmt.at.ua/),

– Харківського природоохоронного фахового коледжу (http://gidromet.edu.kh.ua/)

– Одеського коледжу комп’ютерних технологій (https://okkt.od.ua/).

 

Захід розпочався промовою зав.каф. Прокоф’єва О.М. про актуальні задачі сучасної метеорології та його вітанням на честь професійного свята.

 

Далі про історію розвитку метеорологічної науки, досягнення за 150 років існування та актуальні задачі Всесвітньої метеорологічної організації розповіла доцент Міщенко Н.М.

 

 

Наступний спікер доцент Недострелова Л.В. виступила з цікавою доповіддю про спеціальності НН ГМІ ОДЕКУ, переваги навчання за фахом у нашому університеті та соціальні активності студентів під час навчання.

 

 

Про перспективи та переваги майбутнього працевлаштування в системі УкрГМС для випускників кафедри, про можливі вакансії та специфіку роботи метеорологів, синоптиків та кліматологів у різних установах в Україні та ЄС, а також про успішні кар’єрні траєкторії випускників кафедри розповіла доцент Семергей-Чумаченко А.Б.

 

 

Наприкінці заходу студенти прослухали доповідь завідуючої Підготовчим відділенням ОДЕКУ Кирнасівської Н.В. з порадами для вступників до НН ГМІ ОДЕКУ у 2023, про переваги для слухачів підготовчих курсів ОДЕКУ.

 

 

Хочеться висловити щиру вдячність нашим колегам з відокремлених підрозділів за сприяння організації даного заходу 💚.

 

Щиро дякуємо нашим гостям, організаторам,

спікерам та всім учасникам заходу!!!

Чекаємо на нову зустріч!!!

👍👍👍❤️❤️❤️👌👌👌