Захист кваліфікаційних робіт магістрів на кафедрі метеорології та кліматології

• 15.12.2023

На кафедрі метеорології та кліматології 14 та 15 грудня 2023 р. успішно відбулася робота Екзаменаційної комісії № 6 з захисту кваліфікаційних робіт магістрів зі спеціальності 103 «Науки про Землю», освітня програма «Метеорологія і кліматологія».

Голова комісії Тарнавська Олена Володимирівна, начальниця відділу метеорологічних прогнозів Гідрометцентру Чорного та Азовського морів.

Члени ЕК:

Прокоф’єв О.М., канд.геогр.наук, доцент, зав. каф. метеорології та кліматології, гарант освітньої програми,

Семергей-Чумаченко А.Б., канд.геогр.наук, доцент. каф. метеорології та кліматології,

Недострелова Л.В., канд.геогр.наук, доцент, доц. каф. метеорології та кліматології,

Секретар ЕКМоренець-Кубанська Л.І., зав. навчально-наукової лабораторії метеорологічних спостережень, аналізу та обробки гідрометеорологічної інформації НН ГМІ ОДЕКУ.

Кваліфікаційні роботи успішно захистили магістри денної (гр. МЗМ-22) та заочної (гр. МНЗ-22 М) форм навчання. Магістри презентували та вдало захистили результати власних наукових досліджень незважаючи на військовий стан та проблеми зі зв’язком!!!

Кваліфікаційні роботи виконувалися під керівництвом провідних викладачів – доцентів Боровської Г.О., Галіч Є.А., Катеруши Г.П., Міщенко Н.М., Недострелової Л.В., Прокоф’єва О.М., Семергей-Чумаченко А.Б., Хоменко І.А.

Кваліфікаційні роботи магістрів очної форми навчання були присвячені визначанню динаміки опадів різної інтенсивності на станціях Вінницької області, оцінці термодинамічної структури атмосфери в період формування конвективних явищ, виявленню впливу блокуючих антициклонів на погодні умови на території України, встановленню динаміки режимних характеристик снігового покриву на ст. Славське, характеристиці умов утворення туману на півдні України, а також дослідженню особливостей температурного режиму Антарктичного півострову.

Кваліфікаційні роботи магістрів заочної форми навчання були присвячені визначанню динаміки метеорологічного режиму внутрішньо-континентальної кліматичної зони Антарктиди та термічного режиму полярних регіонів в світлі сучасних кліматичних змін, встановленню впливу загальної циркуляції атмосфери на формування аномально теплого літа 2023 року в Атлантико-Європейському секторі, виявленню динаміки кліматичних показників в аспекті впливу їх на здоров’я людей в Одесі, характеристиці режиму та умов виникнення небезпечних та стихійних опадів на Житомирщині, а також небезпечних метеорологічних явищ в Львівській області.

Всі кваліфікаційні магістерські роботи пройшли перевірку на унікальність тексту з гідним результатом – 80-98 %. Успішність та якість захисту кваліфікаційних робіт становили 100%. Оцінку «відмінно» отримали всі магістри гр. МЗМ-22.

Магістр Єжова В.А. за високі успіхи у здобутті другого освітнього рівня за спеціальністю 103 «Науки про Землю» отримують диплом з відзнакою!!!

Результати досліджень всіх магістрів МЗМ-22 рекомендовані до друку. Магістри Єжова В.А., Марчишин Р.В. (гр. МЗМ-22) та Кавецька І.Б. (МНЗ-22 М) рекомендовані до аспірантури.

Колектив кафедри виражає щиру подяку голові Екзаменаційної комісії № 6 начальниці відділу метеорологічних прогнозів Гідрометцентру Чорного та Азовського морів Тарнавської О.В. та всім членам Екзаменаційної комісії.

Вітаємо магістрів з присвоєнням їм освітньої кваліфікації “Магістр з Наук про Землю” і бажаємо успішно магістрам-випускникам приєднатися до фахівців або вдало продовжити свою професійну кар’єру з метеорологічного обслуговування цивільної авіації та метеорологічного забезпечення органів державної влади й споживачів з різних галузей економіки України.

Цьогоріч нові кваліфіковані кадри приєднаються до дружніх колективів Гідрометеорологічного центру Чорного та Азовського морів (http://www.hmcbas.od.ua/), Львівського регіонального ЦГМ (http://www.meteo.lviv.ua/), Вінницького обласного ЦГМ (https://meteo.vn.ua/), Житомирського обласного ЦГМ та лав Збройних Сил України!!!

Щиро вітаємо наших випускників, бажаємо Перемоги,

мирного неба та професійних звершень!!!

Сподіваємося на зустрічі на курсах підвищення кваліфікації та

співробітництво з фахових питань!!!!!

Пишаємося вами – ви справді незламні та непереможні!!!