Захист кваліфікаційних робіт магістрів на кафедрі метеорології та кліматології

• 28.12.2021

На кафедрі метеорології та кліматології 28 грудня 2021 р. успішно відбулася робота  Екзаменаційної  комісії № 5  з захисту кваліфікаційних робіт магістрів з спеціальності 103 «Науки про Землю», освітня програма «Метеорологія та кліматологія».

Голова комісії ШУРДА Ксенія Едуардівна, д.е.н., с.н.с., провідний науковий співробітник, Український науковий центр екології моря,

Члени ЕК:

• Прокоф’єв О.М., к.геогр.н., доц., зав. каф. метеорології та кліматології, гарант освітньої програми,
  • Хохлов В.М., д.геогр.н., проф., проректор з навчально-методичної роботи,
  • Недострелова Л.В., к.геогр.н., доц. каф. метеорології та кліматології,

Секретар ЕКМоренець-Кубанська Л.І., зав. навчальної лабораторії метеорологічних спостережень, аналізу та обробки гідрометеорологічної інформації.

На початку роботи комісії оголошено хвилину мовчання на вшанування пам’яті видатного вченого доктора технічних наук професора Школьного Євгена Павловича, який пішов у засвіти 24 грудня 2021 р.

Кваліфікаційні роботи успішно захистили 8 магістрів денної (гр. МЗМ-20) форми навчання. Магістри презентували та вдало захистили результати власних наукових досліджень за темами:

• Динаміка метеорологічного режиму різних кліматичних зон Антарктиди
  • Процеси туманоутворення на АМСЦ Ужгород
  • Характеристики температурного режиму на Чернігівщині
  • Умови виникнення сильного вітру та поривів над Одещиною
  • Генерація і підтримання хвиль тепла над територією України
  • Динаміка режиму туманоутворення над районом АМСЦ Херсон
  • Динаміка показників режиму максимальної температури повітря у Закарпатті в умовах змін клімату

Кваліфікаційні роботи виконувалися під керівництвом провідних викладачів – доцентів  к.геогр.н. Агайар Е.В., Волошиної О.В., Катеруша Г.П., Нажмудінової О.М., Прокоф’єва О.М., Семергей-Чумаченко А.Б., Хоменко І.А.

Всі кваліфікаційні магістерські роботи пройшли перевірку на унікальність тексту з гідним результатом – 80-93 %. Успішність та якість захисту кваліфікаційних робіт становили 100%. Оцінку «відмінно» отримали 88% магістрів гр. МЗМ-20.

Магістри Омеляненко Ю.С. та Приходько К.О.  за високі успіхи у здобутті другого освітнього рівня за спеціальністю 103 «Науки про Землю» отримують диплом з відзнакою!!!

Результати всіх кваліфікаційних робіт магістрів рекомендовані до друку, а магістри Богданова Д.О., Омеляненко Ю.С. та Приходько К.О.  рекомендовані до аспірантури.

Колектив кафедри виражає щиру подяку голові Екзаменаційної  комісії  доктору економічних наук, провідному науковому співробітнику Українського наукового центру екології моря (УкрНЦЕМ) Шурді Ксенії Едуардівні та всім членам Екзаменаційної комісії

Вітаємо магістрів з присвоєнням їм кваліфікації “Магістр з Наук про Землю” і бажаємо успішно магістрам-випускникам приєднатися до фахівців або вдало продовжити свою професійну кар’єру з метеорологічного обслуговування цивільної авіації та метеорологічного забезпечення органів державної влади та управління й обслуговування галузей економіки України.

Цьогоріч нові кваліфіковані кадри приєднаються до дружніх колективів Гідрометеорологічного центру Чорного та Азовського морів, Закарпатського обласного центру з гідрометеорології та Чернігівського обласного центру з гідрометеорології.

Щиро вітаємо наших випускників, бажаємо професійних звершень, сподіваємося на зустрічі на курсах підвищення кваліфікації та підтримку зв’язку з фахових питань!!!!!