flowers

Жовтневі свята України

flowers
  • 30.09.2023

 

Відповідно до Указу Президента України, 1 жовтня 2023 року в Україні святкують День захисників та захисниць України разом із релігійним святом Покрови Пресвятої Богородиці. Свято було створене, щоб вшанувати пам’ять захисників нашої держави та подякувати тим, хто сьогодні боронить її кордони від ворога.

 

Також 1 жовтня — День українського козацтва. Дату обрали тому, що козаки дуже шанували Покров Богородиці і навіть будували храми на її честь. Цього дня січовики обирали своїх отаманів.

 

А ще 1 жовтня — День територіальної оборони України.

 

Як бачимо, усі свята, які розпочинають жовтень, пов’язані із захистом нашої держави що є дуже актуальним у сьогоденні.

 

Від 2015 року 14 жовтня Україна відзначала одразу три головних для держави свята – це День Захисника України, Покрови Діви Марії (Богородиці) та День українського козацтва. 2023 року День захисників і захисниць України в Україні вперше відзначатиметься 1 жовтня.

 

Потреба перенести подію була пов’язана з переходом на новоюліанський календар ПЦУ з 1 вересня 2023 року. Відповідно до реформи церковного календаря відбулося перенесення свята Покрови, що й визначало дату Дня захисників. Свято нагадує про необхідність вшанування захисників нашої держави – наших сучасників, які боронять незалежність України під час російської агресії, та нагадує про українців, які жертвували своїм життям заради Батьківщини від часів козаччини до років визвольного руху в двадцятому столітті.

 

Саме тому старший викладач кафедри соціально-гуманітарних наук Мирошниченко М.І. напередодні свята провела зі студентами 3 курсу Природоохоронного факультету виховний захід, під час якого розповіла коротку історію свят, що відзначаються 1 жовтня, та запропонувала увазі студентів онлайн-гру «Козацьке коло», зосередивши увагу саме на визначному історичному минулому України, щоб надихнути студентів на вивчення своєї історії, підкреслити взаємозалежність між минулим, сьогоденням і майбутнім.

 


 

Студенти груп Е-21, Е-23і із задоволенням пригадали славетне козацьке минуле рідної держави, відповідали на питання українознавчої гри, намагалися знайти відповідь за QR-кодом, усвідомлювали тісний зв’язок доби Козаччини із сьогоденням.

 

 

Кафедра соціально-гуманітарних наук вітає усіх зі святами, що припадають на 1 жовтня, й пропонує подякувати нашим мужнім захисникам і захисницям за кожен новий день, а також долучитися до всеукраїнської акції – вшанувати пам’ять загиблих захисників хвилиною мовчання 1 жовтня о 9.00.