flowers

День захисників і захисниць України

flowers
  • 14.10.2022

img

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисників і захисниць України.
Усі ці свята взаємопов’язані  і виникали послідовно.

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».
Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні.

Зі святом Покрови збігається святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І, до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на якій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорозької Січі, козаки, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці.

Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

img

Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.
День захисників і захисниць України — державне свято України, що було започатковано 14 жовтня 2014 року президентським указом із назвою «День захисника України». З 2015 року є державним святом. 14 липня 2021 року Верховна Рада перейменувала свято на «День захисників і захисниць України».

img

Саме на честь такого надзвичайного свята старший викладач кафедри українознавства та соціальних наук Мирошниченко М.І. провела зі студентами груп Е-20, Е-22і, ЕК-20, ТЗ-20, ТЗ-21і, Гм-21м цікаві заходи.

img

Спочатку студенти прослухали й переглянули презентацію про історію свята, а потім із задоволенням виконали завдання Козацького квесту, віднайшовши заповіт отамана Вернидуба

img

Завдання у форматі  квесту надали учасникам можливість в ігровій формі перенестись до козацьких часів, відчути себе в епіцентрі козацького повсякдення, військових походів, на полі бою; закріпити знання з історії України козацької доби; розвинути логічне мислення та загальний кругозір; посилили інтерес до знайомства з історією українського народу козацьких часів, а також допомогли усвідомити тісний взаємозв’язок минулого та сучасності.


img