About subdivisions of the university block

Про кафедруМагістерські роботиПовідомлення кафедриЛабораторії
Підрозділ: Кафедра фізики та технологій захисту навколишнього середовища
Вид підрозділу: Кафедри
Будинок: Навчально-лабораторний корпус №2
Кабінет: к.305
Телефон: (048) 785-27-12
E-mail: physics@odeku.edu.ua
Завідувач кафедри: д.ф.-м.н., проф. Герасимов Олег Іванович

Опис: Загальна інформація
Підготовка студентів
Наукова діяльність та міжнародне співробітництво

Вийшов том наукових праць міжнародної конференції STAR’2023


Міжнародна Конференція з передових технологій у прикладних галузях


Відбулась навчально-виробнича практика для магістрів кафедри Фізики та Технологій захисту навколишнього середовища


Телеканал Волна ТВ, ефір 26.04.2018. В студії О.І. Герасімов


Хранение ядерных отходов «по-новому». В студии телеканалу Репортер– Олег Герасимов (Ефір 30.04.2018)


Вітаємо магістрів групи МТЗ-64 з закінченням навчання в Одеському державному екологічному університеті та отриманням дипломів. З отриманням диплома “з відзнакою” вітаємо студентку цієї групи Попкову Олену. Бажаємо успіхів у подальшій роботі.


За матеріалами Ради Південного наукового центру та Науково-координаційної ради з проблем радіобіології, радіоекології та радіаційної безпеки півдня України.


100 років від дня народження Іллі Романовича Пригожина – бельгійського фізика, хіміка, філософа, лауреата Нобелівської премії з хімії


Минула 31 річниця Чорнобилю роки співіснування

Зав. кафедри загальної та теор. фізики

д.ф.-м.н, професор Герасимов О.І.

Виповнився 31 рік з дня трагічних подій, які трапилися на Чорнобильській АС. Чорнобильська катастрофа 26 квітня 1986 року призвела до одного з найбільших в світі викидів радіації. Це призвело до масового радіаційного забруднення територій, з яких виселили близько 200000 чоловік. Зони відчуження були створені на території Київської області в Україні, Гомельської і Могильовської областей Білорусі, а також в Брянській області Росії.

Безпосередньо від вибуху і при гасінні пожежі загинула 31 людина, понад 200 були госпіталізовані. У той же час точна кількість людей, які передчасно померли або втратили здоров’я внаслідок аварії підрахувати неможливо.

За офіційною статистикою, станом на 1 січня 2016 року у Україні налічується майже два мільйони людей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Час не вплинув на тяжкі спогади, які супроводжують життя наших співвітчизників. Важкі уроки, які випливають з тих трагічних, вже віддалених у часі подій, спонукають бути завжди напоготові до захисту населення від радіаційної загрози. Як це не дивно, убезпечення людини можна значно підсилити за рахунок грамотних, своєчасно задіяних мір, які цілком під силу пересічному громадянину. Вчасна інформованість про радіаційну загрозу, її шляхи та наслідки, а також про міри часткового, або повного захисту від неї можуть захистити населення. В країні, де працюють чотири АС елементи поводження із радіаційним фактором мають бути елементом буття, які супроводжують наше співіснування із радіаційним опроміненням. Тим більше, що до енергетичного сектору потенційного надходження радіаційної загрози сучасні технології додають додаткові і достатньо помітні канали радіаційного впливу на людину. Методи моніторингу, діагностики, оцінки впливу та прогностичного моделювання складають основу освітнього базису, який задіяний на кафедрі фізики та технологій захисту навколишнього середовища Одеського державного екологічного університету для підготовки фахівців в галузі радіоекології. Зокрема на кафедрі надаються теоретичні знання та практичні навички з дозиметрії, спектрометрії, радіометрії та ін. На базі Державного підприємства «Одеський регіональний центр стандартизації, метрології та сертифікації»

(ДП «Одесастандартметрологія») студенти кафедри проходять виробничу практику.

З 2016р. ведеться підготовка спеціалістів, магістрів та аспірантів за спеціальністю «Технології захисту навколишнього середовища». Це майбутні спеціалісти, які зможуть забезпечити адекватне застосування технологій захисту природи, попередити та не допустити негативних наслідків екологічних катастроф.

Давайте разом вчитися співіснувати з перманентним фактором навколишнього середовища – іонізуючим випромінюванням, використовуючи його корисність та мінімізуючи шкідливий вплив на людину.


«Освіта» – що це?
Відомо, що Освіта, особливо університетська, сприяє утворенню людини, не тільки як фахівця, а й як особистість.
Якщо ж не приділяти освіті належної уваги – можна виявитися на узбіччі процесу цивілізації.
Більше двох тисячоліть в Україні будувалася олігархічна модель капіталізму, в якій головну роль грали не ті, хто творчою працею створив економічну базу, а ті хто її привласнив. Наслідки перших років незалежності наочно вказують на те, що культура, в широкому сенсі цього слова, є найважливішим надбанням країни.
На даний момент концепція освіти в 21-му столітті, у вигляді бізнес-проекту, домінує над концепцією суспільної цінності. Однак, навіть в цих умовах, поряд з розвитком вищої освіти, за схемою бізнес-проекту, існують елітні школи, які займаються підготовкою інтелектуалів і фахівців найвищого рівня. Є тенденція і цього. Історично конструктивно наша вища школа заснована на тому, що освіта – це суспільна цінність, така необхідна для загального розвитку країни, в тому числі в економічно пріоритетних наукомістких галузях.
Звичайно є і проблеми (втрата мотивації, неадекватна оплата кваліфікованої праці, відсутність гарантій працевлаштування та ін.). Щоб забезпечити всі ці складові повинна запрацювати реальна економіка, яка, в свою чергу, потребує висококваліфікованих кадрів. Тут, як бачимо, потрібно самоузгодженість, мудра і виважена політика.
А знання, як показує практика, зайвими не бувають. Для того щоб бути в тренді, вища освіта дає студенту серйозні загальнокультурні програми.

«Вступаючи в ОДЕКУ, ти поводишся грамотно, далекоглядно, перспективно».

Одеський державний екологічний університет
(вул. Львівська 15)
Проводить набір на спеціальність «Технології захисту навколишнього середовища» і запрошує пройти навчання для отримання кваліфікації «інженер по захисту навколишнього середовища»
Мета навчання: побудова фізико-технічних концепцій, моделей і методів захисту систем навколишнього середовища від екологічно шкідливого зовнішнього впливу

У процесі навчання ви будете вивчати такі предмети як:

    • Основи технологій захисту навколишнього середовища;
    • Конструювання і інженерно-технічні принципи захисту екосистеми;
    • Фізичне моделювання об’єктів навколишнього середовища;
    • Екологічна фізика;
    • Системна радіоекологія і радіаційний захист;
    • Радіаційний контроль продукції харчової та технологічної промисловості.

Після закінчення навчання і отримання диплома вас чекають на виробництвах і в науково-дослідних центрах, які пов’язані з вивченням навколишнього світу і його захисту від екологічно шкідливих факторів.

      • Діє програма стажування молодих фахівців на базах практик, де можна отримати досвід
      • Передбачена можливість прискореного закінчення університету для випускників технікумів за інтегрованими планами
      • Видаються дипломи державного зразка «бакалавр», «магістр»
      • Бюджетна, денна і заочна форми навчання
      • Іногороднім надаємо гуртожиток.

Перелік предметів ЗНО для даної спеціальності (у 2019 році): укр. мова і література (базов.), математика (базов.), на вибір біологія або фізика.

Ліцензія МОН України АЕ № 527694 від 23.12.2014г.

Тел. для довідок: 32-67-64, 785-27-12, 42-77-64

  • Навчально-наукова лабораторія Фізики та фізичного експерименту