Участь ОДЕКУ в програмі Євросоюзу COST з моделювання вірусів

• 2.07.2021

Ми запрошуємо до університету абітурієнтів які зацікавлені в наукових дослідженнях з біоінформатики що є світовим трендом за останніх часів.

Одеський державний екологічний університет бере активну участь у програмі міжнародного співробітництва Євросоюзу EU COST, Action CA16227 “Дослідження і математичний аналіз авангардних методів контролю захворюваності за допомогою антимоскітних репелентів на основі нанотехнологій” (Investigation and Mathematical Analysis of Avant-Garde Disease Control Via Mosquito Nano -Tech Repellent). В рамках програми в травні-червні 2021 року професор Зайцев Дмитро Анатолійович відвідав технопарк острова Фуертевентура, Канарські острови, Іспанія з короткостроковою наукової місією (Short Term Scientific Mission, STSM) з метою вдосконалення математичних і імітаційних моделей процесів поширення вірусів і комах. В ході візиту професор Зайцев Д.А. виступив з доповіддю «Моделювання москітів і вірусів клітинними автоматами і сітями Петрі» на гібридній конференції «Суспільство, здоров’я і економіка». У тісній співпраці з міжнародною командою вчених, до якої входять вірусологи, ентомологи, медики, хіміки, фармацевти, фахівці в області комп’ютерних наук та інформаційних технологій, виконано подальший розвиток математичних моделей процесів поширення вірусів, в тому числі Ебола і КОВІД. Виконана тонка настройка параметрів моделей за статистичною інформацією про поширення захворювань і комах, особливо наданої Florida Health і Anastasia Mosquito Control District, FLorida, USA. За результатами короткостроковій наукової місії, у співпраці з колегами з країн Євросоюзу, підготовлені спільні наукові публікації. Публікація, присвячена моделям в формі нескінченних сітей Петрі з околом Мура, представлена на міжнародній конференції «Інформаційні та цифрові технології» організованою IEEE, яка пройшла в кінці червня в Словаччині.