Захист кваліфікаційних робіт бакалаврів зі спеціальності «Науки про землю» (атмосферні науки) студентами кафедри метеорології та кліматології

21 червня 2024 р. успішно відбувся захист кваліфікаційних робіт бакалаврів зі спеціальності 103 «Науки про Землю» (Атмосферні науки) у Екзаменаційній комісії № 6.

 

Голова комісії Овчарук Валерія Анатоліївна, д-р.геогр.наук, професор, зав. кафедрою гідрології суші факультету гідрометеорології та екології ОНУ ім. І.І. Мечникова, гарант освітньої програми «Гідрометеорологія» на рівні бакалавр.

 

Члени ЕК:

• Вольвач О.В., канд.геогр.наук, доцент, зав. кафедрою агрометеорології та агроекології,

• Прокоф’єв О.М., канд.геогр.наук, доцент, зав. кафедрою метеорології та кліматології,

 

Секретар ЕК:

• Толмачова А.В., канд.геогр.наук, зав. навчальної лабораторії екології рослин та ґрунтознавства кафедри агрометеорології та агроекології.

 

Зважаючи на діючий воєнний стан та складну ситуацію з енергопостачанням засідання Екзаменаційної комісії № 6 проводилось у змішаному форматі – очно та дистанційно на платформі ZOOM. Підчас засідання підчас якого 14 студентів денної форми навчання (гр. МКА-20) та два студента заочної форми навчання (гр. М-5) презентували та вдало захистили результати своїх кваліфікаційних робіт.

 

Кваліфікаційні роботи бакалаврів-метеорологів виконувалися під керівництвом викладачів кафедри метеорології та кліматології Прокоф’єва О.М., Боровської Г.О., Волошиної О.В., Міщенко Н.М., Нажмудінової О.М., Недострелової Л.В.:

 

✔️ Вплив часової еволюції нестійкості на кількісні характеристики конвекції;

✔️ Аналіз процесів утворення туманів на території України протягом 2019 року;

✔️ Грозова активність на території України протягом 2019 року;

✔️ Аналіз просторово-часового розподілу сумарної радіації на території України;

✔️ Процеси градоутворення на території України;

✔️ Шторми в Європі в 2023 році.

 

Всі кваліфікаційні роботи пройшли перевірку на унікальність тексту з гідним результатом – 80-100 %.

 

Колективи кафедри метеорології та кліматології і кафедри агрометеорології та агроекології виражають щиру подяку голові Екзаменаційної комісії № 6 доктору географічних наук Овчарук Валерії Анатоліївні та всім членам Екзаменаційної комісії.

 

Вітаємо наших випускників з присвоєнням кваліфікації “Бакалавр з Наук про Землю” і бажаємо їм вдало продовжити свою професійну кар’єру з метеорологічного обслуговування цивільної авіації, органів державної влади та управління і різних галузей економіки України.

 

Щиро бажаємо професійних звершень, сподіваємося на зустрічі у магістратурі 

та на підтримку контактів з фахових питань!!!!!

 





Участь викладачів кафедри метеорології та кліматології у тренінгу EUMETSAT «Baltic+ 2024 Training Course for forecasters»

У період з 15 квітня по 3 травня 2024 р. (on-line phase) та 21-23 травня 2024 р. (classroom phase) доценти кафедри метеорології та кліматології Семергей-Чумаченко А.Б. та Хоменко І.А. прийняли участь та успішно подолали програму курсів «Baltic+2024 Training Course for forecasters on Warm Season Convection in the Baltic Sea Region», що були організовані Європейською організацією супутникової метеорології (European Organisation for the Exploitation of Meteorological Satellites). Єврометсат (EUMETSAT) – це міжурядова організація, що має на меті створення та експлуатації європейської метеорологічної супутникової системи за рахунок запуску супутників і здійснює оперативний моніторинг кліматичних змін планети.

 

Основні теми онлайн-тренінгу:

 

✔️ Introduction to Monitoring Convection with satellites;

✔️ Monitoring and interpretation of severe storms;

✔️ Introduction to Monitoring Convection with satellites;

✔️ ECMWF products – ecCharts, OpenCharts and convection;

✔️ Live Session 2: Demonstration of ingredients-based forecasting

✔️ Live Session 3_ NWP Guidance on Global models;

✔️ Live Session 5_ Nowcasting in Europe;

✔️ Limited Area Model NWP;

✔️ Live Session 6_ Conceptual Models session and Closing.

 

Теми занять онлайн-тренінгу у Таллінні 21-23.05.2024:

 

✔️ Collaborative Case Study;

✔️ NWC SAF Viewer at European Weather Cloud;

✔️ Workshop “ecCharts homework”;

✔️ Using weather radar in convective cases

✔️ Baltic+ 2024 simulator exercise

 

Результати навчання:

 

✔️ отриманий новий практичний досвід з вибору відповідних супутникових продуктів для ідентифікації конвективних явищ;

✔️ отриманий новий практичний досвід використання глобальних і обмежених числових моделей конвективних продуктів;

✔️ засвоєне визначення концептуальних моделей конвекції за допомогою супутникових знімків;

✔️ створений короткий приклад (Case Study) з використанням супутникових продуктів, представлених на курсі.

 

Ми безмежно вдячні організаторам тренінгу EUMETSAT за можливість отримати нові знання та безцінний досвід співпраці з колегами зі країн Балтії та Польщі, за корисні лекції та практичні заняття з фахівцями.

 

Особлива подяка за бездоганну організацію тренінгу, за культурні заходи та створення умов для неформального спілкування, а також за допомогу у складної подорожі з Одеси до Таллінну!!!

 












Конференція делегатів членів ППОП ОДЕКУ

День вишиванки

 

Щороку третього четверга травня в Україні відзначають День вишиванки – це свято, започатковане для збереження традицій українського національного одягу. Вишиванка для українців є справжньою національною святинею, яка символізує красу, міць, щасливу ​​долю та родинну пам’ять. Попри свою багатовікову історію вишиванка – це модно та дуже стильно. Долучитися до святкування Дня вишиванки легко – достатньо лише прийти на роботу чи навчання у вишитій сорочці.

 

День вишиванки він виник як флешмоб. Ідея свята Всесвітній день вишиванки належить студентці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесі Воронюк. Дівчина звернула увагу, що багато студентів час від часу одягають вишиту сорочку на пари та запропонувала одного дня всім одногрупникам прийти на заняття у вишиванках. У першому заході, який відбувся 2006 року, взяли участь лише кілька десятків студентів. У наступні роки кількість учасників акції збільшувалась, захід підтримали викладачі, вчителі та студенти з інших міст.

 

Українська діаспора популяризувала свято у всьому світі, тепер День вишиванки набув міжнародних масштабів. В цей день український традиційний одяг одягають люди у 70 країнах світу.

 

Багато сторіч вишиванка була для українців оберегом від усього зла. Українці вірять, що наділена величезною силою вишиванка здатна творити чудеса. Вже багато сторіч вишиванка несе у собі духовне багатство, мудрість та традиційний зв’язок багатьох поколінь, який не переривається віками.

 

1909 року в селі Мартинівка Черкаської області було розкопано скарбницю. Знайдені в ній речі датуються VI століттям, серед них було дві статуетки – чоловіки, які одягнені у довгі широкі сорочки з візерунковою вишивкою на рівні грудей, які нібито танцюють гопак. Згідно з легендою – це образи давніх слов’ян (Роксолан, Язигів, Аорсів), які носили вишиванки, голили голови оселедцями й носили вуса.

 

Найдавніший зразок вишивки було знайдено у Миколаївській області. Шматок пурпуру, який вишитий золотом, є фрагментом жіночого сарматського вбрання. Він датується першим тисячоліттям нашої ери.

 

Загалом в Україні існує близько двохсот різних технік вишивання та більше сотні вишивальних швів. Кожна область має не лише власну техніку вишивки, а й тематику орнаменту, традиційні кольори та деталі. Одним з найоригінальніших видів вишивки визнана борщівська – сорочки рясно розшиті чорними нитками.

 

Ще один популярний вид — поліхромні або багатобарвні вишиванки. Раніше їх носили жителі Карпат, Закарпаття, Буковини та Гуцульщини.

 

Однією з найскладніших вважається полтавська вишиванка – білим по білому. Натхненням для такої вишивки стала природа: раніше жінки вишивали переважно взимку, коли не було роботи на городі, й підглядали візерунки для вишивання на морозному склі.

 

Українці полюбляють встановлювати національні рекорди, присвячені вишиванкам. Так 2012 року в День незалежності Національний реєстр рекордів України зафіксував у Рівному новий рекорд – найбільшу кількість людей у вишиванках – 6570 осіб.

 

2011 року швейне підприємство пошило величезну вишиванку – 4х10 м. Нею було прикрашено центральний корпус Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

 

Найдорожчою вишиванкою стала сорочка, яку представили 2013 року на Сорочинському ярмарку. Вона важила 4 кг, а її вартість становила понад 10 000 гривень.

 

Першим українцем, який поєднав українську національну вишиванку з повсякденним одягом, став Іван Франко, він носив вишиванку з піджаком. У такий спосіб письменник намагався зберегти вишиванку для майбутніх поколінь. Саме у вишиванці та піджаку Іван Франко зображений на банкноті 20 гривень.

 

Першим ведучим, який зʼявився у прямому ефірі в вишиванці, був Андрій Шевченко. У національному вбранні він відкрив телемарафон «Ніч виборів» на 5-му каналі. Потім дану традицію підтримали й інші медійні українці.

 

Українська національна сорочка популярна в усьому світі. Вона навіть зʼявлялась у колекціях світових брендів одягу: Dior, Gucci, Valentino та Dolce & Gabanna. Українська вишиванка підкорила серця світових знаменитостей: Мадонна, Демі Мур, Діта фон Тіз, Клаудія Шиффер і Мей Маск.

 

Про всі ці та багато інших цікавих фактів дізналися студенти груп ГМ-22, К-23, К-23м, а також курсанти групи В-22, долучившись до виховного заходу, присвяченого Всесвітньому дню вишиванки, який було проведено старшим викладачем кафедри соціально-гуманітарних наук Мирошниченко М.І. напередодні свята.

 


 

Спочатку студенти прослухали презентацію старшого викладача кафедри соціально-гуманітарних наук Мирошниченко М.І. про традиції святкування Дня вишиванки, історію виникнення свята й значення вишиванок для українців, а потім із задоволенням взяли участь у грі «У вишиваному колі».

 


 

Після підрахунку балів було оголошено найкращих знавців традицій і символіки вишиванок, а потім студенти сфотографувалися в оформленій до свята фотозоні.

 













 

Вишиванка – одяг вільних людей, ще з давніх часів її носили чумаки, козаки, воїни УПА, українські мовознавці, письменники та дисиденти. Багато століть українці боролись за свою свободу і носили вишиванку як символ своєї національної ідентичності. Так триває і досі: українські воїни, захисники та волонтери щодня воюють за вільну Україну та вірять, що наступний день вишиванки пройде у мирній Україні.

 

Всесвітній день захисту клімату

Щорічно в усьому світі 15 травня відзначається Всесвітній день захисту клімату. Мета події – звернення уваги міжнародної спільноти до проблеми зміни клімату. Відзнака цього свята стала відповіддю на заклик метеорологів захищати клімат як важливий ресурс, що впливає на добробут нинішніх і майбутніх поколінь.

 

На кафедрі метеорології та кліматології 14 травня відбувся захід, присвячений Всесвітньому дню захисту клімату. В події приймали участь бакалаври другого року навчання груп ГМ-22, В-22 і викладачі кафедри. Спікери заходу – курсанти Андрєєв Дмитро і Бережна Тетяна.

 

Андрєєв Дмитро в своїй доповіді підняв питання збереження клімату як однієї з глобальних проблем, які сьогодні стоять перед людством. До числа основних проблем, які ведуть до необоротних кліматичних змін на планеті, відносяться підвищення концентрації парникових газів в атмосфері. Глобальне потепління, підвищений вміст озону в атмосферному шарі, природні катаклізми, зміна погодних умов на планеті – все це веде до погіршення клімату Землі і, як наслідок, робить негативний вплив на продовольчу, життєву і майновий безпеку людей, плачевно позначається на стані природних ресурсів та збалансованому розвитку держав.

 

2021 року Україна зробила важливий крок для скорочення викидів парникових газів – схвалила оновлений Національно визначений внесок до Паризької угоди. Тоді ми зобов’язалися до 2030 року зменшити викиди парникових газів на 65%. Однак розпочата широкомасштабна військова агресія росії проти України призвела до нових викликів. Адже з’явилися нові джерела викидів парникових газів, яких би не було у мирний час. Попри повномасштабну війну, Україна не відмовилася від своїх зобов’язань перед світовою спільнотою щодо кліматичної політики. Ми все ще прагнемо скоротити викиди парникових газів, хоча нам доведеться боротися з катастрофічними наслідками війни. А відбудовувати державу у післявоєнний період потрібно з урахування кліматичних цілей та цілей зеленої трансформації.

 

Бережна Тетяна розповіла учасникам заходу про економічні проблеми, що пов’язані із змінами клімату. Наразі зміни клімату розглядаються як істотний фактор впливу на всі сфери нашого життя: фінанси, макроекономіку, міжнародний розвиток, економіку праці, сільське господарство, енергетичний сектор і інші галузі країни.

 

Дякуємо нашим спікерам за привернення уваги студентської і викладацької спільноти університету до глобальної і актуальної проблеми сьогодення і всім учасникам заходу за активну участь у дискусії з питань змін клімату!

 









Великодні традиції

Великдень – це світле свято у пам’ять про диво воскресіння Сина Божого Ісуса Христа. Здавна слово «Великдень» — великий день — означає прихід весни, сонечка, всього найкращого, відродження природи.

 

Отже, Великдень, у своїй першооснові — це святкування воскресіння землі та природи до нового життя.

 

 

Слово «Пасха» походить від назви старозавітного свята Песах (з івриту — «перехід»), що святкували юдеї в пам’ять про звільнення від єгипетського полону. Тож для ізраїльтян це свято символізує перехід від рабства до свободи. Воскресіння Христове — це перехід від смерті до життя, звільнення людей від тягаря гріхів, це перехід людини з рабства гріха, зла до свободи, любові та добра.

 

Дата Великодня щороку змінюється, але обчислюється завжди за одним правилом: це неділя після першого повного місяця, який настав після дня весняного рівнодення. Її врегулював Перший Вселенський Собор у Нікеї 325 року, який постановив, що не дозволено християнам святкувати Великдень, коли євреї святкують Пасху.

 

Дата Великодня має випадати на першу неділю після першого весняного повного місяця, яка наступає після весняного рівнодення. Якщо станеться так, що на цю неділю припаде і єврейська Пасха, то святкування Великодня переноситься на наступну неділю. Наприкінці IV століття почали складати Пасхалії.

 

Цикл великодніх свят розпочинався задовго до самого Великодня.

 

Прощена неділя — остання неділя перед Великим постом, який триватиме 48 днів до самого Великодня, і останній день Масниці.

 

Він завершує тиждень веселих масничних гулянь. У цей день спалюють опудало, що символізує злі сили зими.

 

Жилавий понеділок (Чистий, Поминальний понеділок, Полоскозуб) — перший день Великого посту. Цього дня господині печуть житні коржі — «жиляники». Крім цих коржів, ніякої страви не готують, а їдять лише тертий хрін з буряковим квасом та редьку.

 

Вербний тиждень — це шоста седмиця в церковному календарі, яка передує останньому Страсному тижню. Це перехідне церковне свято, а тому щороку воно випадає на різні дати. Завершується тиждень значущими днями — Лазаревою суботою і Вербною неділею.

 

Лазарева субота — це субота шостого тижня Великого посту. У цей день ми згадуємо диво воскресіння праведного Лазаря.

 

У церковному календарі Лазарева субота і Вхід Господній в Єрусалим (Вербна неділя) святкуються в сусідні дні: суботу та неділю.

 

Вхід Господній у Єрусалим — велике християнське свято у неділю Вербного тижня, перед Великоднем. Народні назви – Вербна неділя (Квітна, Шуткова, Пальмова). Його виникненню послужили біблійні оповіді: Ісус в’їжджав до Єрусалима на ослі, люди встеляли йому шлях пальмовим гіллям, тим самим вітаючи Спасителя.

 

Страсний тиждень — це останній тиждень посту перед Великоднем. Протягом цих семи днів потрібно особливо дотримуватися посту.

 

З вівторка українці починали готувати святковий одяг, продумували, які харчі потрібні будуть для приготування великодніх страв

 

У Страсну середу починали генеральне прибирання, яке тривало й наступного дня.

 

У Чистий четвер купалися до світанку, прали, приводили оселю до ладу, готували паски і крашанки.

 

Субота — це день спокою, перехід від Страстей Христових до Світлого Христового Воскресіння, день сходження Благодатного вогню. Благодатний вогонь — стародавній символ нерукотворного світла Воскресіння Христового. Благодатний вогонь є сакральною святинею для вірян. Його доставляють в Українські церкви з Єрусалима. Поява священного вогню напередодні Великодня вважається дивом.

 

У суботу ввечері розпочинається нічна служба, на яку беруть кошики з харчами для освячення. Традиційно, у святковий кошик кладуть здобні паски, сирну паску, яйця, масло, шинку, ковбасу, сир, хрін, сіль.

 

Велика неділя символізує очищення душі та позбавлення від гріхів, тому зустрічати її потрібно зі світлими помислами, чистим не тільки фізично, а й духовно. Цього дня у жодному разі не можна сваритись, а всі образи слід пробачити й забути. Не варто також займатись домашніми справами, роботою на землі, прибиранням

 

Яскравий і зворушливий великодній звичай — «христосування». Вітаючи один одного, потрібно тричі почоломкатись зі словами: «Христос воскрес!» Відповідають на привітання фразою: «Воістину воскрес!»

 

Це свято прийнято проводити в колі близьких людей. За святковий стіл сідають відразу після церковної служби.

 

Сьогодні свято Великодня в Україні символізує також загальне відродження та оновлення світу.

 

Святкують Великдень три дні, протягом яких українці христосуються, співають гаївки, декламують великодні віншування, обливаються водою і навідують родичів.

 

Обливаний понеділок. Найчастіше в обливаннях брала участь молодь – хлопці та дівчата. З одного боку, обливання символізували весняне очищення, а з іншого – люди вірили, що вода додасть їм снаги та здоров’я.

 

Великодні проводи – це проводи Великодніх свят, їх закінчення.

 

Провідний тиждень – це дні після Великодня, коли згадують померлих

 

З давніх-давен священники відправляють панахиду, а кожна родина поминає своїх рідних.

 

Друга неділя після Великодня зветься Неділею святих Жінок-Мироносиць. Вони були супутницями Христа, служили Вчителеві, були віддані йому серцем та страждали разом з Ним. Ми вшановуємо великий подвиг усіх жінок-християнок. В житті цілих народів жінка-християнка надала світові яскравий приклад великої самопожертви, глибинної духовності надзвичайного розуму.

 

Завершується цикл Великодніх свят Вознесінням Господнім. На Вознесіння заведено ходити до храму, молитися про добробут і здоров’я. Вважається що в цей день перед тим, як зійти на небеса, Господь вислуховує всі прохання людей та виконує їх.

 

Одним із символів Великодніх свят є писанки. Писанка — яйце, декороване з традиційними символами, які намальовані за допомогою воску й барвників.

 

Українські писанки – неповторні, їхні орнаменти й розмаїття кольорів зачаровують око мирян. Практично в усіх народів світу яйце шанувалося здавна і стало символом життя та народження, позаяк у ньому закладено життя як таке. Писанки відрізняються в різних регіонах нашої країни.

 

Саме традиціям святкування та різномаїттю писанок було присвячено виховний захід, проведений завідувачем кафедри соціально-гуманітарних наук, доцентом Бубновим І.В. та старшим викладачем кафедри соціально-гуманітарних наук Мирошниченко М.І. для студентів груп К-23, К-21, К-23і, К-22 та курсантів групи В-22.

 

 

Старший викладач Мирошниченко М.І. виступила з презентацією про традиції святкування Великодніх світ в Україні, а курсанти групи В-22 Рязанова Є., Волков М., Шевченко В., Легкоход М., Бережна Т. підготували презентації щодо традицій святкування та прикрашання писанок у своїх рідних областях.

 

 

На завершення заходу старший викладач Мирошниченко М.І. провела для студентів українознавчу шифро-гру «Україна писанкова», сфокусувавши увагу на чотирьох основних характеристиках українських писанок: їх геометричному поділі, варіантах колористичного забарвлення, символічному значенні орнаментів та регіональних особливостях різних областей України. Студенти візуально ознайомились із різноманіттям типових зразків українського писанкарства, а також його показовими екземплярами (як традиційними, так і сучасними); за допомогою залучення різних видів інтелектуальних завдань розвивали логічне, абстрактне, творче, інтуїтивне мислення.

 

Сподіваємось, що проведений захід розширив загальний кругозір студентів, збудив інтерес до подальшого вивчення української народної творчості, мистецтва та культури в цілому.

 

Батьківські збори слухачів підготовчого відділення ОДЕКУ 13 квітня 2024 р.

13 квітня 2024 р. під час кураторської години в групі 01-ДП/23 (слухачі 11 класу) відбулись батьківські збори учнів підготовчих курсів ОДЕКУ.

 

Були присутні:

– Відповідальний секретар приймальної комісії 2023р. – Матвієнко Тетяна Іванівна,

– завідувач підготовчого відділення – Галич Єлизавета Анатоліївна,

– куратор групи 01-ДП/23 – Воронежцева Алла Аркадіївна,

– слухачі підготовчих курсів з батьками.

 

Обговорювались:

– питання успішності учнів;

– умови прийому 2024 р.;

– особливості вступу-2024;

– спеціальності, які мають особливу підтримку держави, можливість вступу на них, та ще багато інших актуальних питань.

 



 

День довкілля

В Україні з 1998 року щорічно у третю суботу квітня відзначається День навколишнього середовища згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98. Цього дня громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань. Цьогоріч Український День навколишнього середовища (День довкілля) припадає на 20 квітня.

 

На кафедрі метеорології та кліматології 23 квітня проведено захід на тему «Парниковий ефект: причини і наслідки», присвячений Дню довкілля. Спікерка Сироватко Марина, студентка групи ГМ-22, розповіла учасникам заходу про механізм формування парникового ефекту, причини його виникнення, негативні наслідки та вплив на людину, навколишнє середовище, про зміни клімату, що викликані збільшенням концентрації парникових газів в атмосфері.

 

В обговоренні актуальної проблеми приймали участь бакалаври другого року навчання груп ГМ-22, В-22 і викладачі кафедри. Дякуємо всім присутнім за активну участь у заході!

 






Студентська наукова конференція на кафедрі гідроекології та водних досліджень ОДЕКУ – 2024

В період з 10 по 19 квітня 2024 р. на кафедрі гідроекології та водних досліджень ОДЕКУ відбулись два засідання по проведенню щорічної студентської наукової конференції. Засідання проводились в змішаному (очно:дистанційно) форматі по відповідній секції (головуючий: д-р.геогр.наук., проф. Лобода Н.С.; секретар: ас. Гращенкова Т.В.). Всього було заслухано 26 наукових доповідей студентів груп ГМ-23, В-23, ГЗ-23 (спеціальності «Науки про Землю», «Геодезія та землеустрій») за керівництвом викладачів кафедри к.г.н., доц. Отченаш Н.Д., к.г.н., ст. викл. Кузи А.М., к.г.н., доц. Катинської І.В. Доповіді було проведено в формі презентацій в діалоговому режимі з відповідями на запитання учасників конференції (очно і дистанційно участь приймали як студенти, так і інші викладачі кафедри гідроекології та водних досліджень й інші зацікавлені особи). Тематика доповідей стосувалась питань геодезії, геофізики, геології та водних досліджень. В підсумку найбільш значні доповіді будуть опубліковані в збірнику тез доповідей конференції, який буде розміщений на сайті ОДЕКУ. Головним результатом даного наукового заходу є набуття студентами практичних навичок вибору теми, її розробки, публічного захисту та оформлення публікації. Всім причетним до цього заходу – щира подяка. Всім бажаємо миру, нашої перемоги та всіх благ. До Вашої уваги фото-моменти проведеної конференції.

 










Робота секції «Метеорологія та кліматологія» студентської наукової конференції ОДЕКУ

Головуючий секції: канд. геогр. наук, доцент Прокоф’єв О.М. 

Відповідальний за НДРС кафедри: канд. геогр. наук, доцент Хоменко І.А.

 

19 квітня 2024 р. на кафедрі метеорології та кліматології відбулося засідання секції «Метеорологія та кліматологія», тематика якої присвячена режиму та умовам утворення небезпечних метеорологічних явищ на території України та Антарктиди, дослідженню кліматичних змін різних регіонів та історії розвитку гідрометеорології. Зважаючи на діючий воєнний стан засідання проводилось дистанційно на платформі ZOOM, а через часті повітряні тривоги в Україні частина доповідей були представлені 22 квітня 2024 р.

 

Результати власних досліджень доповіли та вдало захистили студенти 2-4 курсів Навчально-наукового ГМІ ОДЕКУ:

 

1. Грозоутворення над Україною протягом 2019 року. 

Доповідач: Мітюнін Д.О., ст. гр. МКА-20

Науковий керівник: Недострелова Л.В., канд. геогр. наук, доц.

 

2. Просторово-часовий розподіл туманів в окремих регіонах України протягом 2019 року.

Доповідач: Шевченко Д.В., ст. гр. МКА-20

Науковий керівник: Недострелова Л.В., канд. геогр. наук, доц.

 

3. Повторюваність туманів на ст. Одеса у 2023 р.

Доповідач: Лещенко Д.Ю., ст. гр. ГО-21

Науковий керівник: Міщенко Н.М., канд. геогр. наук, доц.

 

4. Процеси градоутворення влітку 2023 р.

Доповідач: Маланічев М.Ю., ст. гр. МКА-20

Науковий керівник: Нажмудінова О.М., канд. геогр. наук, доц.

 

5. Аномалії температури повітря восени 2023 р.

Доповідач: Дмитрієва А.С., ст. гр. МКА-21.

Науковий керівник: Нажмудінова О.М., канд. геогр. наук, доц.

 

6. Просторово-часовий розподіл річної суми опадів на станціях Вінницької області.

Доповідач: Сич Н.Г., ст. гр. МКА-21

Науковий керівник: Семергей-Чумаченко А.Б., канд. геогр. наук, доц.

 

7. Статистична структура розподілу снігового покриву на території Одеської області в період з 1996 по 2018 рр.

Доповідач: Подолюк Д.В., ст. гр. МКА-21

Науковий керівник: Недострелова Л.В., канд. геогр. наук, доц.

 

8. Метеорологічні та синоптичні умови утворення туману 10-11 грудня 2018 р. в м. Одеса.

Доповідач: Дунська Я.Ю., ст. гр. МКА-21

Науковий керівник: Хоменко І.А., канд. геогр. наук, доц.

 

9. Особливості температурного режиму Антарктичного континенту

Доповідач: Рубель І.І., ст. гр. МКА-21

Науковий керівник: Галіч Є.А., канд. геогр. наук, доц.

 

10. Вплив південних циклонів на погодні умови Одеського регіону.

Доповідач: Сриберко А.А., ст. гр. ГО-21

Науковий керівник: Міщенко Н.М., канд. геогр. наук, доц.

 

11. Аналіз потоків сумарної радіації на території України за різні кліматичні періоди

Доповідач: Чеботарьова Н.В., ст. гр. МКА-20

Науковий керівник: Недострелова Л.В., канд. геогр. наук, доц.

 

12. Грозова активність в Одесі навесні 2023 р.

Доповідач: Маковецький А.Р., ст. гр. ГО-21

Науковий керівник: Міщенко Н.М., канд. геогр. наук, доц.

 

13. Особливості циркуляційних атмосферних процессів в Антарктиці.

Доповідач: Кравченко І.Д., ст. гр. ГМ-23

Науковий керівник: Галіч Є.А., канд. геогр. наук, доц.

 

14. Вплив атмосферного тиску на людину.

Доповідач: Телесненко Д.Д., ст. гр. ГМ-23

Науковий керівник: Катеруша Г.П., канд. геогр. наук, доц.

 

15. Оцінка вразливості до зміни клімату в м. Одеса.

Доповідач: Осипова А.В., ст. гр. ГМ-23

Науковий керівник: Хоменко І.А., канд. геогр. наук, доц.

 

Напрікінці відбулося обговорення всіх доповідей за участю зав.каф. та організатора конференції ZOOM Прокоф’єва О.М., доцентів Волошиної О.В., Боровської Г.О., Галіч Є.А., Гончарової Л.Д., Катеруши Г.П., Міщенко Н.М., Нажмудінової О.М., Недострелової Л.В., Семергей-Чумаченко А.Б., Хоменко І.А. та ст.викл. Курішиної В.Ю.

 

Велика подяка всім організаторам та учасникам

наукового заходу у цей важкий час!!!

Ви незламні!!!